pondělí 4. července 2016

BÍLÁ TMA

Jen kouřím na balkóně a zdá se mi že ty mraky prostě plují nějak jinak než jindy....nějak rychleji...o hodně rychleji...
Pak už jen rychle zavírám dveře, cigareta zůstává na pospas TOMU VŠEMU.

Co se odehrálo 2.7.2016 v následujících asi 20 minutách jsem nikdy nezažil...ono vlastně nebylo ani co vidět jen se pod sílou větru a deště který nepršel dolů mihla ta či ona větev vzdorujících stromů.
Po oněch dvacet minut nebylo vlastně co zaznamenat.
Byla tma - bílá tma a šílený hluk.
Když vše stejně rychle jak přišlo odeznělo bylo už jen do pozdního odpoledne slyšet jen sirény...vlastně neustále.
Na jednu stranu si říkám, jsem rád že žiji kde žiji - jsou místa kde je stokrát hůř.

Druhý den jsem vyrazil na houby....les kam tak rád chodím jsem prostě nepoznal...
Je to jen pár záběrů, zaplnil bych kartu a pořád by to bylo to samé.
Většina stromů které to nepřepůlilo a nebo jim to neurvalo špičku tak to vyvrátilo i s kořeny. Obrovské stromy to položilo jak párátka.
Fotky nic moc, bylo to trochu od boku, ono koukat po houbách mezi zaklíněnými stromy s pocitem...kdy to spadne - nic moc.
Tato "paseka" se netýká jen mého oblíbeného lesa na Prosečském hřebenu z Jablonce do Liberce ale spousty lesů kolem nás.

Smaženice ale byla  .)
(Jablonec nad Nisou - 3.7.2016)

2 komentáře:

  1. Odpovědi
    1. Rul, nedá se to ani popsat, pružnější stromy co jen tak nepraskají se dotýkali země, bylo prý přes 200 výjezdů hasičů, někde nešel do druhé dne proud...Lesy se nedají ani nafotit tak aby to vypadalo tak jak to vypadá...fakt hrůza. Ještě že máme balkón na východní stranu. Mamča má balkón na západ a mělo to takovou sílu že ji popraskala zeď a voda ji kapala z žaluzek :(
      Být někde venku asi by se člověk zbláznil.

      Vymazat